To byl „masakr“, myšleno tím, na hraně tropicky prosluněných dvou dnů Barevného festivalu minivolejbalu v Českých Budějivicích na Lokádě ve dnech 10. a 11. června. Úvodní pozvánka na turnaj hovořila o tisíci a jednom stu malých volejbalistů a volejbalistek z 300 oddílů z republiky, jenž  přijeli vybojovat,  z jejich pohledu,  pro ně,  drahé kovy nejcennější, zlato stříbro a bronz. S doprovodem trenérů a rodičů, organizátorů, rozhodčích a dalšími zabezpečujícími zázemí turnaje, se bojím počítat, kolik nás na tom mraveništi okolo hřiště vlastně bylo.

 

 

Náš oddíl, SK Hlincovka, byl už u prvních krůčků barevného volejbalu, tenkrát v roce2009 v Nymburce.  To jsme si z Nymburských tělocvičen odvezli 3krát první místo, jedenkrát druhé a jedenkrát třetí, a to při desetinové účasti hráček a hráčů ze současného  festivalu barevného volejbalu na Meteoru. Naše účast je od té doby pravidelná. A pravidelný je i přísun drahých kovů do naší pokladnice v síni úspěchů klubu. Nejinak tomu bylo také z tohoto festivalu volejbalových hvězdiček. Celkem jsme byli dvakrát zlatí, jednou stříbrní a čtyřikrát bronzoví.

Průběh turnaje byl obvyklý. Byla radost, byly také slzičky z neúspěchu po zápase. Ty byly více z přemotivování  ze strany rodičů, než lítostí nad vlastním výkonem.  Dítě brzy neúspěch zapomene, ale rodič ho neustále omílá v různých modifikacích.  O kategorii rodič – divák bych hovořit nechtěl. Vím, zde jsem na tenkém ledě a navíc můj názor na téma rodič je znám.   

Velkou poklonu si zaslouží celý organizační štáb s množstvím rozhodčích.  Já jako účastník všech předešlých vrcholových akcí barevného volejbalu jsem žádný nedostatek neviděl a pokud vznikl problém, byl řešen elegantně, s ochotou a úsměvem. Bude to tím, že zde nastoupila nová vlna mladých lidí, co znají problematiku okolo volejbalu a nehledí jen jedním směrem, především na zájem svého mateřského oddílu.  Přemýšlí o volejbale jako celku i jeho úloze a ví, co celostně chtějí.

Suma sumárum bylo to velmi, velmi povedené a my z kopce nad Budějovicemi děkujeme.

Jan Havelka
foto: ČVS