V sobotu 14. 5. 2016 se uskuteční ve sportovní  hale v Českých Budějovicích krajské finále barevného minivolejbalu. Uvnitř sportovní haly vyroste osm minivolejbalových hřišť, kde se mezi sebou utká na 160 dětí z celého Jihočeského kraje.

Zápolit se bude v zeleném minivolejbale, červeném minivolejbale, oranžovém minivolejbale a žlutém minivolejbale. Každá barva znamená samostatný turnaj, každá barva má svá specifická pravidla zohledňující věk dívek a chlapců. Turnaje se zúčastní dívky a chlapci ve věku 6 až 12 let.

Akce bude probíhat pod záštitou Krajského volejbalového svazu a ve spolupráci s Volejbalovým klubem České Budějovice. Hlavním organizátorem turnaje bude Olda Záhoř, který je vedoucím celé krajské soutěže v minivolejbale. Nejlepších sedm družstev z každé barvy si vybojuje právo na velké finále, které se uskuteční již podruhé v Českých Budějovicích ve dnech 18 a 19 června 2016.

Finálový turnaj startuje v 9:00 ve sportovní hale na dlouhé louce v Českých Budějovicích. Přijďte se podívat na barevné volejbalové hemžení, které je předkrmem před hlavním chodem, velkým červnovým minivolejbalovým festivalem, pořádaného také v Českých Budějovicích.