České beachvolejbalistky Michaela Kubíčková s Michaelou Kvapilovou se po krátkém soustředění na kalifornských plážích minulý týden přesunuly do Mexika, kde rozehrály hlavní soutěž čtyřhvězdičkového turnaje FIVB.

Úvodem je čekaly soupeřky z Německa, ale nebylo to jednoduché a napínavý souboj s Němkami rozhodl až třetí set. Nakonec se z vítězství radoval český pár Michaela Kubíčková a Michaela Kvapilová. České reprezentantky tak doslova urvaly první vítězství ve skupině 2:1 (-12, 15, 13) a měly tak v Mexiku jistý postup ze skupiny.

Potom čekal na Češky zápas o první místo v základní skupině proti Brazilkám (Talita, Taiana Lima), kterým naše plážové duo podlehlo 2:0 na sety (21:17 a 21:8). Následně nastoupily v Chetumalu proti španělské dvojici Amaranta / Lobato. Španělky bohužel jejich putování na mexickém písku zastavily.

Český pár Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou zakončily turnaj Světového okruhu v Chetumalu na sedmnáctém místě.

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner zakončili turnaj Světového okruhu v Mexiku na 5. místě. Na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Mexiku obdrželi za dělené páté místo 480 bodů. Do čtvrtfinále se letos v tomto seriálu probojovali počtvrté, jejich největším úspěchem je zatím stříbrná medaile z domácí Ostravy, kde se hrálo letos v červnu.

V olympijském žebříčku byli před turnajem na 12. místě a na OH v Tokiu 2020 postoupí příští rok z žebříčku až patnáct dvojic.

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová Světový okruh v Mexiku vynechaly.