Jihočeský krajský volejbalový svaz podpoří mládežnické kluby v kraji. Na současnou situaci tak rychle reagují zástupci Jihočeského volejbalového svazu v čele s předsedou Jiřím Popelkou a jihočeské kluby dostanou dezinfekci i roušky.

„Jsem rád, že jsme se rychle zareagovali na současnou situaci a dohodli se na pomoci mládežnickým klubům v kraji. Každý klub je méně či více omezen COVID 19, a tak směřujeme naši podporu do této oblasti. Kluby jsou pořadatelem turnajů a vykonávají svou činnost, proto od nás dostanou ZDARMA dezinfekci a roušky v celkové hodnotě přesahující několik desítek tisíc korun“, říká Jiří Popelka, předseda Jihočeského krajského volejbalového svazu.

Krajské mládežnické soutěže v Jižních Čechách se již rozběhly. Naprostá většina soutěží je odehrávána turnajovým systémem. Největšími akcemi bývají každoročně krajské turnaje MINIVOLEJBALU, na kterých v loňské sezóně hrálo 550 dětí. V letošním roce krajský svaz předpokládá opět nárůst počtu dětí účastnících se minivolejbalových turnajů a pro každé dítě má připraveno tričko.

„Jsme si vědomi, že jednotlivé volejbalové oddíly a kluby jsou právnickými osobami, jejichž vedení je natolik uvědomělé, že bude dodržovat obecně závazné právní předpisy, rozhodnutí orgánů státní správy a ČVS související s COVID 19. Nemáme v úmyslu kluby více zatěžovat v této nelehké situaci. V krajských soutěžích nebudeme vyžadovat formuláře o bezinfekčnosti. Dle informací z hygieny nejsou ze zákona povinností a hygiena je při kontrole nevyžaduje,“ dodává na závěr Jiří Popelka.