Jihočeská družstva vládla na republice mladších žákyň v Krnově ve dnech 26.-28.9. 2020. Z 24 družstev, které se kvalifikovaly na mistrovství se Hlincovka umístila první, Volejbal Tábor druhý a VSK Krumlov devátý. Za námi zůstali týmy z Prahy, Brna i Ostravy.

Velké obavy jsme měli z tradičních bašt mládežnického volejbalu jako jsou Karlovy Vary, Kralupy či Přerov. Z důvodu virových problémů se kvalifikace a vlastní turnaj mistrovství přesunulo z jara na podzim. Pár měsíců v růstu dětí a trénování navíc znamenalo kvalitnější volejbal. Družstvo Tábora se mistrovství nekvalifikovalo z důvodu karanténního oslabení. Do Krnova bylo přizváno jako náhradník, protože jiné družstvo mělo v tu dobu taktéž nařízenu karanténu. Smůla jedněch bylo štěstím druhých. U Volejbalu Tábor to platilo bez nadsázky.

Hlincovka nejtěžší zápasy sehrála s KP Brno (2:1), Kralupy (2:1). V závěrečném pavouku turnaje i přes porážku s Mikulovou Praha (0:2), kterou následně družstvo Tábora odsunulo na zápas o 3. a 4. místo, jsme brali poctu nejvyšší.
V této kategorii jsme již podruhé, po sezóně 2014/2015, získali mistrovský titul.
Vlastně jsme zužitkovali práci pana učitele Trmala s nejmenšími v přípravce. Tu jsme v naší skupině mladších žákyň volejbalově rozvinuli.
Určovat nejlepší hráčky, či hráčky základu se mi nechce. Byl to kolektivní výkon, nad kterým udivovala přítomné v hale Vanesa Mrázková.

Družstvo SK Hlincovka zleva: Oberfalcerová Adéla, Švarcová Sára, Nováková Klára, Mrázková Vanesa, Vavříková Lucie, sedící zleva: Ptirová Terezie, Kadounová Kateřina, Nováková Šarlota, Koupalová Andrea, Bergerová Michaela.

Družstva reprezentující jih republiky: zleva Hlincovka, Krumlov a Tábor.