Předně bych vám chtěl popřát vše NEJ v novém roce, a pokud nám to COVID dovolí, i co nejvíce volejbalu v roce 2021. Rád bych se s vámi, v této době bez volejbalu, podělil o pozitivní informace týkající se volejbalu u nás v Jihočeském kraji. 

V prosinci vydal Český volejbalový svaz statistiku počtu týmů v soutěžích. V konkurenci krajů z celé republiky nám patří skvělé 2. místo s 206 týmy.

Navíc jsme obsadili v celorepublikovém porovnání 1. místo v počtu týmů dětí hrajících minivolejbal. Obrovské díky patří všem mládežnickým klubům, je to především jejich zásluha.

Rok 2021 je volební, proběhnou valné hromady na okresech, v krajích, v Praze. V rámci Jihočeského kraje se nám, díky vám všem, podařilo zvednou členskou základnu o 33% v porovnání s rokem 2016. Z 1 591 aktivních volejbalistů jsme narostli na 2 114 členů! Za to bych chtěl opět poděkovat vám, aktivním klubům, kteří jste k tomuto nárůstu přispěli.

Díky této velice příznivé statistice jsme nyní 5-tým největším krajem v České republice, polepšili jsme si o 2. místa.

Jsem moc pyšný na náš kraj, udělali jsme kus poctivé práce a budu moc rád, pokud tento pocit budete sdílet s námi. Naši práci ocenil na osobní schůzce také předseda ČVS Marek Pakosta.

Věřím, že vám v této nepříliš pozitivní době, alespoň tato fakta a skvělé výsledky našeho Jihočeského kraje zvednou náladu.

Brzy se těším na viděnou opět na volejbale.

S pozdravem
Jiří Popelka
předseda JHC KVS