Čtyřsethlavou Hlincovou Horu zviditelňuje první liga volejbalistek

Hlincová Hora je malá vesnička u Českých Budějovic. Žijí tu zhruba čtyři stovky obyvatel, mají tady školku, ale i první ligu žen ve volejbale. Tým SK Hlincovka ve své premiérové sezoně ve druhé nejvyšší soutěži nastupuje proti Plzni, proti pražským týmům a také proti dvěma celkům z Českých Budějovic. Skupina A má tak hned několik derby.

„Proto jsme se také do první ligy přihlásily, abychom si mohly zahrát proti budějovickým holkám,“ usmála se Nikola Vandasová, která hraje na pozici libera a zároveň je vedoucí týmu.
Úplně první zápas v první lize prohrála Hlincovka s Plzní 0:3. „Nehrály jsme ani ve své hale, ale i tak přišlo dost lidí a to nás asi paradoxně znervózňovalo. Nejsme na to z druhé ligy zvyklé,“ říkala Vandasová.
„Ve druhém utkání, které jsme hrály s Plzní už u sebe v hale, to bylo lepší. Hrály jsme dobře a vybojovaly první bod,“ chválilo si libero Hlincovky.
Ve třetím a čtvrtém utkání čekalo na tým z Hlincové Hory první derby. Proti budějovické Slavii vyhrála Hlincovka dvakrát 3:0. „Tam už byl náš cíl jasný, chtěly jsme v obou zápasech naplno bodovat. Ve Slavii jsou mladé holky, chtěly jsme je porazit. To se povedlo.“
Naposledy Jihočešky prověřily pražské Střešovice, jednoho z favoritů celé soutěže. „Také to bylo vidět. V obou zápasech si s námi Střešovice dělaly, co chtěly,“ uvedla Vandasová ke dvěma prohrám 3:0.

I když zatím ženy z Hlincovky poznávají své letošní soupeřky, jejich cíl pro aktuální sezonu je už jasný. „Určitě se chceme v první lize udržet. A i když prohráváme, tak je to lepší, než být v nižší soutěži a tam třeba pořád vyhrávat. Nás první liga baví, hraje se tu tvrdší a rychlejší volejbal. Vždyť spousta holek si v minulosti prošla extraligou,“ tvrdí Nikola Vandasová s tím, že se spoluhráčkami musí ještě zlepšit souhru se třemi novými hráčkami a hlavně hru v útoku.

V pátek a v sobotu se mohou hráčky Hlincovky těšit na další derby. Aktuálně pátý celek vyzve lídra tabulky, budějovické volejbalistky Madety. „Na to se už těšíme moc. Určitě přijde zase spousta lidí,“ těší se Vandasová na dvojzápas.

zdroj: Idnes
autor: Petr Lundák

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *