https://zaimberi.com/ http://z-zaim.ru/ https://credits-online.kz/
Menu

Hlincovka v Itálii

Shodou náhod a na doporučení jednoho pracovníka z Českého volejbalového svazu by náš oddíl pozván na turnaj do země volejbalu zaslíbené, do Itálie, do města Pordenone. Jen v oblasti Pardenone na 38 km2 je více oddílů zabývajících se výchovou volejbalové mládeže, než v celém  Jihočeském kraji. Ze zahraničních oddílů se této cti dostalo také družstvům z Ljublaně a Vídně. Celkem se ve třech kategoriích U13, U14, a U16 zúčastnilo 54 družstev.

hlincovka italie.2017

 Již od slavnostního zahájení, které se konalo na náměstí města za účasti vystoupení mladých umělců a představení družstev, byla turnaji věnována velká pozornost. Italové volejbal milují a také mu rozumí. Závěrečný finálový zápas turnaje sledovalo z tribun sportovní haly přes dva tisíce diváků. Zápas i závěrečné vyhodnocení, za účasti čelních představitelů města Pordenone a volejbalového svazu bylo přenášeno místní televizí a na internetu.

 Naše dvě družstva v kategoriích U13 a U14, ve velice silné konkurenci, neuspěla tak, jak jsme si představovali. A to i přes to, že předváděla bojovný a líbivý volejbal. Ten se však hraje na body.

Především v kategorii U 14 byla hra v poli oceňována diváky častým potleskem. V konečném účtování družstvo U 13 obsadilo předposlední 17 příčku a družstvo U 14 bylo osmé. Na tento výsledek mělo vliv, že jsme cele věkově nevyužili kategorii a hráli jsme s mladšími hráčkami, především v kategorii U 13.

V Itálii jsme prožili krásné tři dny plné sportu a dalších společných zážitků. Poznali přátelskou atmosféru velkého turnaje, poznali nové kamarády.

My trenéři jsme diskutovali o hře soupeřů především v kategorii U 16. Shodli jsme se na tom, že nejvíce družstva dosahovala bodů z podání a razantním tvrdým smečem po nahrávce z normálu. Jednička, trojka, čtyřka, pětka, a handa byly hrány sporadicky. Nezaznamenali jsme jednonožku ze zóny II. Rozhodující pro vývoj setů byl dokonale zvládnutý a nekompromisní útok ze zóny IV. Z volejbalu této kategorie se vytratil větší počet výměn. Po podání, jako prvním útoku, rozhodoval zvládnutý příjem a zpětný útok.

Do republiky jsme se vrátili plni dojmů. V italských divácích naše výprava zanechala hlubší vzpomínku, nejen proto že byla na slavnostním ukončení oceněna, jako jediná, mimo soutěž, plaketou za předvedený výkon, sympatické vystupování hráček a účast na tomto turnaji.   

autor: Jan Havelka

Partneři

partner0 jihocesky krajpartner0 cus

 

 partner1 gocreate partner1 madeta partner1 tejpycz partner1 ptservis

 partner1 mizunopartner1 ptu  partner1 mikasa partner1 lemansport

 

 partner1 hcmotor partner1 cbsport

 

 

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

medialni partner denik medialni partner volleycountry medialni partner jeckotv