https://zaimberi.com/ http://z-zaim.ru/ https://credits-online.kz/
Menu

Republikové finále barevného minivolejbalu očima Jana Havelky

To byl „masakr“, myšleno tím, na hraně tropicky prosluněných dvou dnů Barevného festivalu minivolejbalu v Českých Budějivicích na Lokádě ve dnech 10. a 11. června. Úvodní pozvánka na turnaj hovořila o tisíci a jednom stu malých volejbalistů a volejbalistek z 300 oddílů z republiky, jenž  přijeli vybojovat,  z jejich pohledu,  pro ně,  drahé kovy nejcennější, zlato stříbro a bronz. S doprovodem trenérů a rodičů, organizátorů, rozhodčích a dalšími zabezpečujícími zázemí turnaje, se bojím počítat, kolik nás na tom mraveništi okolo hřiště vlastně bylo.

 minivolejbal meteor 2017

 

Náš oddíl, SK Hlincovka, byl už u prvních krůčků barevného volejbalu, tenkrát v roce2009 v Nymburce.  To jsme si z Nymburských tělocvičen odvezli 3krát první místo, jedenkrát druhé a jedenkrát třetí, a to při desetinové účasti hráček a hráčů ze současného  festivalu barevného volejbalu na Meteoru. Naše účast je od té doby pravidelná. A pravidelný je i přísun drahých kovů do naší pokladnice v síni úspěchů klubu. Nejinak tomu bylo také z tohoto festivalu volejbalových hvězdiček. Celkem jsme byli dvakrát zlatí, jednou stříbrní a čtyřikrát bronzoví.

Průběh turnaje byl obvyklý. Byla radost, byly také slzičky z neúspěchu po zápase. Ty byly více z přemotivování  ze strany rodičů, než lítostí nad vlastním výkonem.  Dítě brzy neúspěch zapomene, ale rodič ho neustále omílá v různých modifikacích.  O kategorii rodič - divák bych hovořit nechtěl. Vím, zde jsem na tenkém ledě a navíc můj názor na téma rodič je znám.   

Velkou poklonu si zaslouží celý organizační štáb s množstvím rozhodčích.  Já jako účastník všech předešlých vrcholových akcí barevného volejbalu jsem žádný nedostatek neviděl a pokud vznikl problém, byl řešen elegantně, s ochotou a úsměvem. Bude to tím, že zde nastoupila nová vlna mladých lidí, co znají problematiku okolo volejbalu a nehledí jen jedním směrem, především na zájem svého mateřského oddílu.  Přemýšlí o volejbale jako celku i jeho úloze a ví, co celostně chtějí.

Suma sumárum bylo to velmi, velmi povedené a my z kopce nad Budějovicemi děkujeme.

Jan Havelka
foto: ČVS

Partneři

partner0 jihocesky krajpartner0 cus

 

 partner1 gocreate partner1 madeta partner1 tejpycz partner1 ptservis

 partner1 mizunopartner1 ptu  partner1 mikasa partner1 lemansport

 

 partner1 hcmotor partner1 cbsport

 

 

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

medialni partner denik medialni partner volleycountry medialni partner jeckotv