https://zaimberi.com/ http://z-zaim.ru/ https://credits-online.kz/
Menu

Hlincovka na mezinárodních sportovních dnech v Klagenfurtu

Ve dnech 22. až 25. června, ve dvanácti sportech za účasti 48 zemí z Evropy a mimo starý kontinent také například z Brazílie, USA, Mongolska, Indie a Jihoafrické republiky, se uskutečnily Mezinárodní sportovní dny v Klágenfurtu.

hlincovka rakousko 2017

Korutany jižní spolková země Rakouska přivítala naší výpravu slunným dnem.  Čtyři naše družstva v kategoriích U13, U15 a U19 se hned po příjezdu osvěžila v tyrkysově modré vodě místního jezera  Wörther See. A to v průběhu turnaje udělala ještě několikrát, protože z ubytování v kempu k jezeru to bylo jen pár kroků. V jednotlivých kategoriích volejbalového turnaje nastoupily oddílové a národní reprezentace zemí. Naše děvčata se utkala se zástupkyněmi Itálie, Holandska, Maďarska, Polska, Německa, Litvy, Řecka, Španělska, Švýcarska a místního Rakouska. Los turnaje v K.O. systému k nám letos nebyl zrovna příznivý. Družstvu U19 a „A“ družstvu U13 dali stopku pozdější vítězové kategorie. 

I družstvu U15, které se v turnaji umístilo jako druhé, ubral hodně sil mistr Rakouska Hotvolley z Vídně v boji o finálovou čtyřku turnaje. Tento zápas byl nejkvalitnějším, rozhodlo se až tiebreaku za stavu 17:15. Vídeňačky hráli rychlou hru, s razantním smečem, drtivý byl útok za handy (zóna II.) a středový rychlík. Úspěchy v rakouských soutěžích jim dodávaly značné sebevědomí. To se podařilo zlomit až v koncovce infarktového posledního zkráceného setu. Naše holky v té chvíli nepovolily, hrály stejně jako po celý zápas, kdežto soupeř se začal obávat o výsledek a slevil z důrazných útoků a chtěl dohrát technickými umístěnými údery do volných prostorů našeho družstva.

Z 27 družstev v kategorii U13 se naši umístili na 17 a 5 místě. Pátou příčku před branami finále obsadily také hráčky U19. A to přesto, že přijeli na turnaj posíleni o hostující velmi šikovnou nahrávačku ČEZ České Budějovice Markétu Sahanovou. Ta byla hnacím motorem celého družstva, kdy svojí nahrávkou připravovala spoluhráčkách parádní útočné akce.

Klágenfurtskou akci pod hlavičkou SK Hlincovka, v duchu hesla „za hráčky rozhodují rodiče“, připravila maminka Michaela Novotná a zúčastnilo se jí na 30 hráček, 4 trenéři a 22 lidí z řad rodinných příslušníků. Jejich hlasivky na zápasech vytvářeli bojovnou atmosféru a probouzely národní hrdost. 

 

K fotu: Radost na stupínku vítězů Mezinárodních sportovních her Klágenfurt 2017.

Zleva: trenér J. Havelka, nahrávačka A. Nováková, K. Osouchová, M. Candrová, Z. Vávrová,    

T. Běhounková, L. Buchalová, kapitánka L. Novotná, D. Prenerová, předsedkyně SK Hlincovka  

M. Knorová

 

autor: Jan Havelka

Partneři

partner0 jihocesky krajpartner0 cus

 

 partner1 gocreate partner1 madeta partner1 tejpycz partner1 ptservis

 partner1 mizunopartner1 ptu  partner1 mikasa partner1 lemansport

 

 partner1 hcmotor partner1 cbsport

 

 

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

medialni partner denik medialni partner volleycountry medialni partner jeckotv