Menu

Hlincovka na mezinárodních sportovních dnech v Klagenfurtu

Ve dnech 22. až 25. června, ve dvanácti sportech za účasti 48 zemí z Evropy a mimo starý kontinent také například z Brazílie, USA, Mongolska, Indie a Jihoafrické republiky, se uskutečnily Mezinárodní sportovní dny v Klágenfurtu.

hlincovka rakousko 2017

Korutany jižní spolková země Rakouska přivítala naší výpravu slunným dnem.  Čtyři naše družstva v kategoriích U13, U15 a U19 se hned po příjezdu osvěžila v tyrkysově modré vodě místního jezera  Wörther See. A to v průběhu turnaje udělala ještě několikrát, protože z ubytování v kempu k jezeru to bylo jen pár kroků. V jednotlivých kategoriích volejbalového turnaje nastoupily oddílové a národní reprezentace zemí. Naše děvčata se utkala se zástupkyněmi Itálie, Holandska, Maďarska, Polska, Německa, Litvy, Řecka, Španělska, Švýcarska a místního Rakouska. Los turnaje v K.O. systému k nám letos nebyl zrovna příznivý. Družstvu U19 a „A“ družstvu U13 dali stopku pozdější vítězové kategorie.

I družstvu U15, které se v turnaji umístilo jako druhé, ubral hodně sil mistr Rakouska Hotvolley z Vídně v boji o finálovou čtyřku turnaje. Tento zápas byl nejkvalitnějším, rozhodlo se až tiebreaku za stavu 17:15. Vídeňačky hráli rychlou hru, s razantním smečem, drtivý byl útok za handy (zóna II.) a středový rychlík. Úspěchy v rakouských soutěžích jim dodávaly značné sebevědomí. To se podařilo zlomit až v koncovce infarktového posledního zkráceného setu. Naše holky v té chvíli nepovolily, hrály stejně jako po celý zápas, kdežto soupeř se začal obávat o výsledek a slevil z důrazných útoků a chtěl dohrát technickými umístěnými údery do volných prostorů našeho družstva.

Z 27 družstev v kategorii U13 se naši umístili na 17 a 5 místě. Pátou příčku před branami finále obsadily také hráčky U19. A to přesto, že přijeli na turnaj posíleni o hostující velmi šikovnou nahrávačku ČEZ České Budějovice Markétu Sahanovou. Ta byla hnacím motorem celého družstva, kdy svojí nahrávkou připravovala spoluhráčkách parádní útočné akce.

Klágenfurtskou akci pod hlavičkou SK Hlincovka, v duchu hesla „za hráčky rozhodují rodiče“, připravila maminka Michaela Novotná a zúčastnilo se jí na 30 hráček, 4 trenéři a 22 lidí z řad rodinných příslušníků. Jejich hlasivky na zápasech vytvářeli bojovnou atmosféru a probouzely národní hrdost.

K fotu: Radost na stupínku vítězů Mezinárodních sportovních her Klágenfurt 2017.

Zleva: trenér J. Havelka, nahrávačka A. Nováková, K. Osouchová, M. Candrová, Z. Vávrová,

T. Běhounková, L. Buchalová, kapitánka L. Novotná, D. Prenerová, předsedkyně SK Hlincovka