Zpráva o uspořádání a průběhu 5. ročníku mistrovství České republiky ve volejbale superseniorek 2019.

V dnech 19.-20.10.2019 se konalo, za pořadatelství Sportovní klub OK J. Hradec, z.s. 5. mistrovství republiky superseniorek.

Ústecký kraj – Středověk Most

Svá družstva nevyslaly kraje: Karlovarský, Liberecký, Jihočeský, Zlínský, Královehradecký, Plzeňský, Vysočina, Moravskoslezský.

Pořadatel finále, Sportovní klub OK J. Hradec , věnoval včasné přípravě značné úsilí. Zejména ředitel turnaje pan Otakar Kinšt.
Bylo zajištěno:
– k dispozici byly 4 volejbalové kurty v krásné Městské sportovní hale v Jindřichově Hradci, na kterých hrály jak superseniorky, tak superveteráni,
– v areálu byly šatny včetně sociálního zařízení, po celou dobu turnaje velmi dobře zásobený bufet,
– v předstihu byly rozeslány, prostřednictvím ČVS, propozice finále, včetně objednávek na stravování a ubytování,
– ubytování bylo zajištěno v Hotelu Perla, v Pensionu Skrýchov, v Hotelu Vajgar, v Penzionu Měšťan a v Penzionu Kasper, v Hotelu Concertino, v Pensionu Černý pták, v Pensionu Udírna a v Pensionu U tkadlen.
– potřebné tiskopisy pro utkání včetně zapisovatelů,
– pohár pro vítěze, medaile a diplomy věnoval ČVS,
– pořadatel věnoval ceny pro nejlepší 3 družstva, nejlepší hráčky a každé družstvo dostalo upomínkové předměty.

Bylo rovněž připraveno večerní posezení s hudbou v sále hotelu Concertino Zlatá Husa velmi oceňovaný hráčkami, které přispělo k vytvoření příjemné sportovní atmosféry.

Na vlastní finálový turnaj byli pozváni čestní hosté, z nichž část byla i přítomna:

Václav Židů – člen KSV ČVS

Na závěr finálového turnaje byly předány šesti nejlepším družstvům a nejlepším hráčkám turnaje – Barbora Hromířová – TJ ABC Braník Praha (nejlepší nahrávačka), Hana Fialová – ČZU Praha (nejlepší smečařka), Barbora Hartingová – Středověk Most (nejvšestrannější hráčka), věcné ceny, diplomy a medaile, a to panem Jiřím Popelkou – místopředsedou ČVS a předsedou KV ČVS Jihočeského kraje, paní Ing. Dagmar Bártovu – garantem za KSV ČVS, Václavem Židů – garantem za KSV ČVS a Otakarem Kinštem – členem KV ČVS Jihočeského kraje. K celkovému hladkému průběhu turnaje a ke spokojenosti hráček přispěli svým výkonem i rozhodčí p.Václav Aubrecht – hl. rozhodčí, Jiří Šlechta, Václav Kobliha, Josef Kopřiva, Vladimír Sokol a Vladimír Hanzlík.

Celková úroveň letošního ročníku byla velmi vysoká a velmi vyrovnaná. Došlo i k několika výsledkovým překvapením. Oživením byla účast nováčka z Mostu, který překvapil mnohé soupeře a zaslouženě skončil na 3. místě. Vítěz své soupeře převyšoval především svojí bojovností, nezměrnou vůlí po vítězství a především volejbalovým srdcem.
Finále mistrovství republiky superseniorek splnilo i své společenské poslání.