V neděli 10. listopadu odstartoval Jihočeský volejbalový svaz sérii pěti turnajů krajského festivalu barevného minivolejbalu.

Sezona barevného minivolejbalu je tady! Na prvním turnaji letošního minivolejbalu Jihočeského krajského volejbalového svazu dnes startovalo 457 dětí! Hrálo se na 15ti kurtech a hala TJ Lokomotivy praskala ve švech, protože podpora dětí ze strany rodičů, babiček a dědečků zaplnila hlediště do posledního místečka.

“To je další rekord v počtu hráčů minivolejbalu na krajském turnaji v Jižních Čechách. Také tribuna byla zaplněná rodičí a prarodiči. Atmosféra haly TJ Lokomotiva byla plná energie, která z dětí a jejich úsměvů vyzařovala po celé dopoledne, popisuje dnešní turnaj minivolejbalu předseda Jihočeského volejbalového svazu Jiří Popelka.

Hlavním koordinátorem minivolejbalu v Jihočeském kraji je Mgr. Oldřich Záhoř z Českého Krumlova, který celý turnaj společně s Lenkou Vávrovou, Dagmar Kopřivovou a Lindou Bobrovou zaštítili výbornou organizací. “Doposud jsme neorganizovali tak velký turnaj jako dnes, ale skvělý tým Oldy Záhoře ho zvládl na jedničku,” vyzdvihuje organizaci a systém turnaje českokrumlovských trenérů Popelka.

Nově do haly TJ Lokomotiva zavítal i Lišák FOX ze Skiareálu Lipno, který dětem předvedl “kouzelnickou show.” Další turnaj barevného minivolejbalu má Jihočeský krajský volejbalový svaz naplánován na 15. prosince 2019 (opět hala TJ Lokomotiva Č. Budějovice), který se ponese ve vánočním duchu.

Velké poděkování patří jihočeké firmě MADETA, která věnovala ceny pro všech 450 dětí.